Wielu klientów zastanawia możliwość montażu tapety pod prysznicem. Wielu często reaguje ze zdziwieniem „tapeta pod prysznicem? W kontakcie z wodą? To nie możliwe!” W Officinarkitettura realizujemy rzeczy na pozór niemożliwe. Wielu projektantów i architektów kojarzy naszą firmę z tapetami jednak niewielu pamięta, że byliśmy jedną z pierwszych firm oferujących wielkoformatowe gresy (w Polsce spieki kwarcowe) z dekoracjami. Doszliśmy praktycznie do perfekcji w personalizowaniu wielkich gresów, że dzisiaj jesteśmy liderem tego segmentu. Z czasem postanowiliśmy przenieść nasze doświadczenie na tapety winylowe na włókninie, włókno szklane i wersję dźwiękochłonną. To doprowadziło do sytuacji, w której przenieśliśmy technologię z gresu na inne podłoże. Stworzenie produktu odpornego na promienie UV i posiadającego możliwość montażu na zewnątrz tak jak wielkoformatowy gres, a w dodatku produkt ten miał być lżejszy, łatwy w transporcie, montażu i gwarantować niezmienność w czasie oraz odporność na deszcz przy bezpośrednim kontakcie z wodą wydawało się niemożliwe. Cóż, wielu mówiło, że nie ma możliwości stworzenia dekoracji na gresie o proponowanych przez nas parametrach, jak widać mylili się, więc kiedy przyszedł czas na stworzenie rozwiązania w innym segmencie, to mimo iż mówili nie można jak pokazała rzeczywistość – można!

Stworzona na włóknie szklanym przez tapeta może być montowana na ścianie, blacie, podłodze. Nie ma problemu z montażem na zewnątrz czy wewnątrz budynku w miejscach takich jak łazienka, w tym pod prysznicem, kuchnia, salon czy inne pomieszczenia. Po prostu nasz produkt ma nieograniczone zastosowania. Czy jest to złoty środek na wszystko? Nie, i nie reklamujemy go w ten sposób, gdyż nie jest to płytka ceramiczna czy wielkoformatowy gres, który ma zupełnie inne parametry techniczne. Nasze rozwiązania są tworzone z myślą o ludziach, którzy chcą posiadać spersonalizowany produkt, zawsze tworzony wedle wytycznych klienta. Grafika dopasowana do danej ściany, w dodatku szybki i łatwy montaż, mniej pozostałości, brudu i kurzu jaki powstaje podczas układania to z pewnością korzyści.

Weźmy taką tapetę pod prysznic. Rano ekipa wykleja ją specjalnym klejem, pod wieczór można przystąpić do nałożenia pierwszej warstwy ochronnej na produkt, a po kolejnych 3 godzinach drugiej warstwy. Nic nie było kute, wiercone szpachlowane. Zero kurzu, a po 24 godzinach można spokojnie korzystać z prysznica. Po ścianie może płynąć woda, szampon czy płyn do kąpieli. Ściana jest idealna, bez fug, w dodatku łatwa w utrzymaniu czystości. Koszt całej realizacji jest mniejszy niż przy użyciu wielkoformatowego gresu, który może uszkodzić się w transporcie, pęc podczas przycinania, czy w późniejszym czasie dać jakiś problem o ile nie został odpowiednio przyklejony.

Oto kilka realizacji przy wykorzystaniu naszej tapety w różnych miejscach.